Asociace náhradních rodin České republiky z.s.

Uherskohradištsko

Kontakty:

Předseda klubu:
Bc. Petr Malenovský
e-mail: 

Spolupracující organizace:
AKROPOLIS, o.s.
Stará Tenice 1195,
Uherské Hradiště, PSČ: 68601
webové stránky

Rodinné centrum Akropolis poskytne prostory pro první setkání klubu a v budoucnu i další spolupráci.


 

Sirákov 2012

Ve dnech od 2.11. do 4.11.2012 byl uskutečněn víkendový pobyt na chatě Sirákov. V sobotu byla pro maminky připravena Arteterapie a tatínci s dětmi vyšlápli na rozhlednu Vartovna. V neděli dopoledne jsme se všichni prošli v okolí chaty.

Francova lhota 2012

Ve dnech 15.6. až 17.6.2012 proběhl opět víkendový pobyt ve Francově Lhotě. Děti si v sobotu užily v Hucul klubu Hipoterapii. V neděli jsme zdolali nedalekou rozhlednu na Čubově kopci.

Aprílový ples 2012

Dne 1.4.2012 proběhl v zrcadlovém sále Akropolis Aprílový ples v maskách, kterého se zúčastnili rodiče s dětmi. Nejdříve děti zdolaly sportovní aktivity a posléze si vyrobily velikonoční ozdoby v rámci velikonočních dílniček. Sladká odměna byla také ve stylu blížících se velikonočních svátků.

Keramický workshop 2012

V sobotu 10. března poběhl keramický workshop, kde děti společně s rodiči tvořili různé předměty a zvířátka s hlíny. Lektorkou workshopu byla keramička a výtvarnice Veronika Žufánková z Uherského Hradiště.
Workshop byl zahájen krátkým úvodním vstupem do světa práce s hlínou. Aby děti dostaly více inspirace, mohly si prohlédnout knihy o keramice, kde byly podnětné nápady pro tvoření s hlínou. Po té se již děti i rodiče pustili do práce. Pod jejich rukama vznikaly krásné výrobky, které jim paní lektorka po vyschnutí hlíny vypálí v keramické peci a po té si je děti vyzvednou a samy si je mohou již doma domalovat.

Karneval 2012

V sobotu 4. února proběhl již druhý ročník našeho dětského karnevalu, na kterém se sešlo plno krásných "masek". Věková kategorie dětí bylo od půl roku do 11 let.
Děti během celého odpoledne nejen tančily, ale plnily spoustu úkolů, které byly v zimním duchu - např. jízda na krách, po stopách Yettiho, zvonění na rampouch, velká koulovačka a další.
Všechny děti dostaly od organizátorů malý dárek jako poděkování za účast a samozřejmě, že nechybělo ani odměňování všech dětí za jednotlivé soutěže. Na své si přišli i rodiče, a to úkolem - skládání vlaštovky.

Muzikoterapie

16.12.2011 Muzikoterepie proběhla za vedení lektorky paní Miroslavy Veselé. Aktivity se zúčastnilo 8 rodin.

Přednáška odborníka

20.10.2011 přednáška PaeDr. Miroslava Zapletala na téma Adaptace dítěte do školního prostředí – účast 5 rodin.

Víkendový pobyt

2.-4.9.2011 – Hypoterapie – Víkendový pobyt ve Francově lhotě spojený s hypoterapií, turistikou a opékaním dobrot.

Odborná přednáška

23.6.2011 proběhla jednorázová aktivita – kineziologie, za vedení lektorek paní Malenovské a Krátké. Účast 6 rodin.

Enkaustika

5.5.2011 ENKAUSTIKA - že nevíte co se za tímto názvem skrývá ? Je to malování obrázků za pomocí voskovek a žehličky - úžasná výtvarná technika. Přijďte příště i Vy mezi nás, rádi Vás přivítáme.

Divadlo

16.4.2011 jsme společně vyrazili do divadla na představení – program "Mámo táto pojď si se mnou hrát" a divadlo – Sněhurka a sedm trpaslíků – děti se vžily do rolí herců.

Malování na hedvábí - 2.část

Dne 26.3.2011 opět odpoledne věnované našim maminkám a větším dětem. 2. část aktivity "Malování na hedvábí" byla opět spojena s přednáškou na téma "Poruchy chování a učení u dětí". Účast 7 maminek a 2 děti.

Canisterapie

12.3.2011 odpoledne jsme pořádali pro rodiny setkání spolu s canisterapií. Zavítal mezi nás pan Došek s pejsky Zitou a Cirou, které už známe z canisterapie pod hradem Buchlovem. Účastnilo se 7 dospělých a 9 dětí.
(http://www.canisterapieprerov.ic.cz/)

Malování na hedvábí - 1.část

Dne 25.2.2011 od 19:00 do 21:00 - večer pro maminky při aktivitě "Malování na hedvábí" první část této výtvarné činnost byla spojena s přednáškou na téma " Co je to mediace a probace". Účast 6 dospělých a 2 dětí.

Karneval

Dne 5.2.2011 klub pořádal Karneval pro milovníky hudby, tance a soutěží. Pozvání přijali velcí i malí a bylo nám opět moc fajn.

Relaxační odpoledne

Dne 28.1.2011 jsme měli krásné a velmi příjemné relaxační odpoledne – probíhalo v místnosti Snozelen v rodiném centru Akropolis Uherské Hradiště.

Plavba po Baťově kanále místního klubu korálek - Uherskohradištsko

Dne 28.8.2010 od 12.20 hod proběhlo setkání místního klubu Korálek Uherskohradišťsko. K ukončení prázdnin byl připraven pro členy klubu výlet do Strážnice.

Do Strážnice jsme přijeli vlakem z Uh. Hradiště. Navštívili jsme synagogu se židovským hřbitovem, muzeum Vesnice jihovýchodní moravy a na závěr jsme měli vyhlídkovou a poznávací plavbu s průvodcem na lodi Ámos po Baťově kanále. Zpět jsme jeli opět vlakem.

Akce byla ukončena v 19.30 hod po příjezdu vlakem do Uherského Hradiště.

Bc. Petr Malenovský
Předseda místního klubu Korálek - Uherskohradišťsko

Na akci se dostavily celkem 4 rodiny (6 dospělých a 10 dětí). Celkem 16 účastníků.

Akce se uskutečnila v rámci projektu Rodiny spolu, který finančně podpořil Nadační fond Albert a Nadace táta a máma.

Podpořili nás