Asociace náhradních rodin České republiky z.s.

Teplicko - Duha

Předsedkyní klubu MK Teplicko - Duha je p. Alexandra Tichánková,
emailová adresa: 

www.teplickaduha.cz
telefon : 777 952 600.

Jste pěstouni či adoptivní rodiče a chybí vám komunita stejně zaměřených rodin?

Jsme tu my, náhradní rodiče z Teplic a okolí, kteří přesně toto hledali! Nenašli, a proto dali hlavy dohromady a založili TEPLICKOU DUHU, místní klub Asociace náhradních rodin ČR.

Chceme, aby DUHA v názvu našeho klubu symbolizovala slunce vycházející po dešti problémů, kterými si v náhradní rodině všichni procházíme. Aby nám pomohla postavit most, po kterém přejdeme do lepších časů. Klub se nám bude snažit pomoci zvládat novou situaci, nabízet zázemí, pomáhat při obtížích. Anebo jen zpříjemňovat život, jako nám duha zpříjemňuje den svou krásou...

Konkrétně plánujeme pravidelné setkávání rodičů a dětí, sdílení zkušeností při rodinných výletech a jinýchspolečných aktivitách. Budeme podporovat naše vzdělávání pořádáním odborných seminářů či zajišťovat pravidelné poradenství za účasti psychologa, právníka, pracovníka sociálního odboru atd. Již nyní probíhá doučování dětí z náhradních rodin. Tuto tolik potřebnou pomoc si můžeme dovolit díky Nadačnímu fondu Tesco, z jehož daru je akce financována. A v budoucnosti, doufáme, že blízké, plánujeme pořádání pravidelných aktivity pro děti, např. výtvarnou dílnu, kroužek malého kutila...

Chcete se k nám přidat? Chcete s námi sdílet radosti a starosti, které přijetí dítěte do rodiny vždy provází?
Napište, zavolejte, přijďte!

Scházíme se každou středu v Teplicích, ulice Vrchlického č.p. 9
Alex, Jitka, Hela a ostatní


 

MK Teplicko - Duha: Poskytli azyl dívce ze zatopené oblasti

11.6. 13 06:47
Nabídky místního klubu Asociace náhradních rodin ČR Teplická Duha a občanského sdružení Děti patří domů, pobočka Ústí nad Labem zaměřené na pomoc pěstounským rodinám postiženým povodní doposud využila jedna náhradní rodina z Ústeckého kraje. "Již ve čtvrtek se nám ozvala pracovnice příslušného městského úřadu, se kterou jsme dohodli vše potřebné a ještě ten den odpoledne jsme sedmiletou Natálku od její rodiny převzali," sdělila nám Alexandra Tichánková z teplické Duhy.

Jelikož se očekává, že její pobyt mimo rodinu bude minimálně týdenní, v pátek dopoledne se šla spolu se svou novou "tetou" přihlásit do školy. Tento rok navštěvuje první třídu a rozhodně nechtěla zameškat. "Velký dík patří paní ředitelce Biskupského gymnázia, Základní školy a Mateřské školy Bohosudov, paní Mgr. Janě Pucharové, která dívku nejen velmi vřele přijala, ale také se dotazovala na možnost pomoci základní škole, kterou jinak navštěvuje," dodává Alexandra Tichánková.

POVODNĚ - POMOC PĚSTOUNSKÝM RODINÁM !!!

Místní klub ANR ČR Teplická DUHA a další organizace

se rozhodly pro vzájemnou spolupráci, která bude směrována na pomoc 2 rodinám zasaženým povodní, evakuovaným ze svého bydliště, které mají dítě v náhradní rodinné péči nebo v péči třetí osoby.

Konkrétní forma nabízené pomoci:

- poskytneme okamžité zázemí (ubytování, stravu) na minimálně 7 dnů pro 3-5 dětí (dle stáří a samostatnosti)

- v termínu 7.-9.června nabízíme zdarma pro 2 děti pobyt na víkendové akci zaměřené na rodinu v Třebušíně

- v termínu 10.-14. června nabízíme celodenní hlídání pro dalších až 5 dětí v prostorách klubu Duha v Teplicích (nedaleko vlakového nádraží)

- od 1. do 13. července nabízíme prázdninový pobyt 2 dětí, včetně jejich účasti na příměstském táboře zcela zdarma, účast dalších 3 dětí je možná za úhradu pouze nákladů na příměstský tábor (ubytování+strava zdarma)

- dále těmto rodinám poskytneme základní dezinfekční prostředky, rukavice,dětské pleny apod.

- oblečení pro děti i dospělé

Na případné další pomoci je možné se následně dohodnout dle potřeb postižených rodin a možností obou našich organizací. Pokud víte o náhradní rodině, která by naší nabídky využila, budeme rádi za zprostředkování.

Podpořili nás