Asociace náhradních rodin České republiky z.s.

Plzeň - Klubíčko

Předsedkyně klubu: 
Marta Mikulová
e-mail: 
tel.: 725 741 968

Kontaktní adresa:
Marta Mikulová
Sokolská 258,
33452 Merklín

 

Představení klubu:

 

Místní klub Plzeňské klubíčko

je svépomocné sdružení náhradních rodin a dalších přátel z Plzeňska, které mají potřebu se navzájem setkávat a sdílet.

 

Nabízíme:

vzájemná setkávání při respektování individuality každé rodiny pomoc při vyhledávání poradenství odborného i svépomocného

organizování zájmových aktivit ( výlety, návštěvy kulturních a sportovních zařízení dle přání rodin, společné oslavy narozenin dětí........)

vyhledávání možných dárců a sponzorů pro podporu činnosti
možnost krátkodobého pohlídání dětí

Chceme spolupracovat s profesními organizacemi, které podporují ohrožené děti v rodinách náhradních, vlastních i v institucích.


 

2013-12-07 MK Plzeňské klubíčko zve...

na setkání klubíčkových rodinek, které pro nás připravily pěstounky Petra Romanová a Martina Chuchlová na Tvrzi v Puclicích. Sejdeme se zde v sobotu 7.12. ve 14.30 hod.

Svoji účast prosím potvrďte do pondělí 2.12.na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

VÍCE INFORMACÍ ZDE

2013-11-01 Plzeňské Klubíčko hlásí:

Pozvání od Matyáše

Na pátek 1. listopadu 2013 od  cca 17 hod. jsme dostaly pozvání na posezení u italské kávy (nebo čaje) do "jiného" kadeřnictví v Plzni, ul. Zikmunda Wintra 8, kde se nám věnoval kadeřník Matyáš a zdarma nám ošetřil naše vlásky hloubkovou ozdravnou péčí, provedl relaxační masáž hlavy a profesionálně upravilúčesy. Příjemně jsme si odpočinuly a popovídaly,  abychom se krásné a s novými silami vrátily ke svým nejdražším. 

DĚKUJEME!

 

Den dětí s nadací Rozum a cit

Náhradní rodiny na Plzeňsku dostaly 1.6.2012 pozvání zúčastnit se zábavného odpoledne ke Dni dětí připraveného Nadací rozum a cit a majiteli zámečku Rochlov u Nýřan.
Nabídku přijalo pět rodin z Klubíčka s 12 dětmi.
Krásně upravený a bezpečný areál kolem zámečku, slunečné počasí a připravené aktivity pro děti i celé rodiny přispěly k možnosti ztrávit společně příjemné odpoledne.
Děti si namalovaly talířky, mističky a hrnečky, plnily úkoly na připravené trase v zahradě. Po splnění úkolů dostaly fáborky, které vyměnily v závěru za odměny .Některé děti si proběhly i trasu pro běžce a kola, připravenou v okolí obce.
Pro všechny byla zorganizována prohlídka rekonstruovaného zámečku.
Potom si mohli rodiče vzájemně popovídat u připraveného občerstvení. Příjemné odpoledne se protáhlo až k večeru, kdy jsme se svými dětmi spokojeně odjížděli
Poděkování patří Nadaci rozum a cit a majitelům zámku Rochlov za uspořádání
radostného odpoledne pro děti a odpočinkového odpoledne pro rodiče.

Běh pro život v Plzni.

Čtvrtou květnovou neděli 27.5.2012 pořádal Nadační fond Tesco " Běh pro život" v Plzni. Již od rána bylo na náměstí Republiky velmi živo, zaměstnanci Tesco a dobrovolníci připravovali vše, co bylo nutné pro odpolední běh. I my, za Asociaci jsme dostali trička, materiály k prodeji a zabydleli jsme stánek Asociace.

Průběžně jsme nabízeli kolemjdoucím ke koupi reklamní předměty akce – tkaničky, batůžky, reflexní pásky. Zde jsme zažili několik překvapení.
•Parta malých dětí – tak kolem 6-8 let přijela se svojí vedoucí na běh až od Berouna a téměř veškeré kapesné utratily za reklamní předměty .
•Celá třída mládeže z Horní Břízy se domluvila na účasti na běhu.
•Pro německé turisty bylo samozřejmostí přispět do kasičky

A teď k samotnému běhu. Podle pořadatelů se účastnilo méně registrovaných běžců než vloni( v Plzni probíhala ještě Bambiriáda a v okolí již dětské dny).
I zde bylo pro mne několik překvapení
•mimo skutečných závodníků – na čas se účastnilo hodně rodin s kočárky i se psy
•běželo několik generací v rodině – závodící děti a rodiče fandili babiččce a dědečkovi
•se zaplacením startovného a tím podpoření myšlenky Běhu pro život neměli problém lidé, kteří se zdáli sociálně slabší nebo lidé s hendikepem

Pro děti i celé rodiny byla připravena řada doprovodných zábavných akcí, po doběhnutí občerstvení a další odměny.Atmosféru a napětí před startem velmi výrazně podpořila kapela Marimba Live Drums.

Apriliáda

Prvního dubna 2012 – na apríla pořádá každoročně plzeňská agentura RLA Stallion zábavný den na plzeňském náměstí Republiky.
Na akci jsou zvány neziskové organizace, které připravují pro děti program s plněním různých úkolů nebo mají připraveno kulturní vystoupení.
Protože tentokrát bylo apríla v neděli, přicházely celé rodiny. Zde byla příležitost, zatímco děti hledaly dáreček v Aprílovém soudku, mluvit s rodinami o náhradní rodinné péči. Přestože v povědomí plzeňanů je hlavně náhradní péče formou dětských domovů, vždy jsme došli k závěru, že rodina – i když náhradní je přece jen pro dítě lepší.

Rodiny si mohly prohlédnout obrázky z činnosti Klubíčka, pokud projevily zájem, dostávaly konkrétní informace a letáčky Asociace náhradních rodin, ze Sdružení pěstounských rodin , Domusu a ze sociálního odboru krajského úřadu.

Setkání rodin a hry s O.s. Domus – Co je na stole

Klubíčkové rodiny přijaly pozvání od o.s. Domus k akci, kterou uspořádali pro děti z pěstounských rodin pod názvem - Co je na stole.
Využili jsme, že bylo o děti postaráno v nedalekem klubu Descafe. Děti vyzkušely s asistenty řadu deskových her připravených pro všechny věkové kategorie.
My rodiče jsme zatím plánovali činnosti, které by bylo možné během roku uspořádat.Podle Nápadníku, který měla každá rodina k dispozici a měla možnost se dopředu vyjádřit, jsme diskutovali o jednotlivých akcích.
Plán byl podkladem pro žádost o finanční podporu činnosti pěstounských rodin od Krajského úřadu v Plzni.
Proběhla také volba na Valnou hromadu Asociace.
Přivítali jsme novou rodinu ze Stříbra s dvojčátky – osmiletými děvčaty. Rodině se potom představily i jednotlivé rodiny i jejich děti v PP.
Děkujeme DOMUSu za uspořádání akce.

Mikulášská nadílka

Dne 3.12. se konala Mikulášská nadílka v Radobyčicích v místní sokolovně. Mikulášskou nadílku uspořádaly místní kluby ANR Plzeňské klubíčko a Plzeň - Sovička.- viz přiložený článek.

Víkend ve Františkových lázních

Občanské sdružení Domus- centrum pro rodinu z Plzně uspořádalo pro pěstounské rodiny na konci října víkendový pobyt ve Františkových lázních- viz přiložený článek.

Mezi indiány

Na konci prázdnin jsme dostali pozvání mezi indiány do plzeňského West parku na indiánskou letní slavnost- viz přiložený článek.

Minidovolená

V srpnu se sešly Klubíčkové rodiny na minidovolené u Hnačovského rybníka na Klatovsku,viz přiložený článek

Červnový výlet

Klubíčkové rodiny se účastnily dvoudenního výletu, který pro náhradní rodiny připravil sociální - SPOD -krajského úřadu Plzeňského kraje.

Dětský den

V květnu jsme se sešli na hřišti Sokola Radobyčice u Plzně, viz přiložený článek.

Popelka

V dubnu proběhla společná aktivita náhradních rodin, viz přiložený článek

Den matek s Klubíčkem

http://www.anrcr.cz/sites/default/files/images/kyticka.img_assist_custom-90x110.jpgDen matek s Klubíčkem

V prvním týdnu v květnu se ve čtvrteční podvečer v plzeňské KAČABĚ sešly Klubíčkové maminky, aby si v klidu popovídaly a společně oslavily Den matek . Pozdravit a maminkám popřát přišla také pracovnice plzeňského krajského úřadu Mgr. Salfická.
Po počátečním přípitku se rozběhla diskuse na různá témata. Zajímaly jsme se, jak dnes děvčata chodí do tanečních, jestli dát dítě s lehčím postižením do základní školy mezi děti bez hendikepu nebo do speciálního vzdělávání. Tématem byly také krádeže peněz u dětí v náhradní péči, lehce jsme se dotkly finančního zajištění dětí z náhradní rodinné péče v 18 letech, probraly jsme různé zkušenosti maminek s kontaktem s biologickou rodinou, také byly zajímavé informace, jestli děti čtou a co čtou, jaké mají koníčky......

A hned tu máme plno témat k diskuzím mezi sebou i s odborníky!
Protože už byly děti v postelích a večer se o ně postaral někdo jiný než maminka, nám společný večer ukončila uzavírací doba v Kačabě.

Maminky si odnesly malou kytičku a plovoucí svíčkové srdíčko s přáním.

Velikonoce 2011

http://www.anrcr.cz/sites/default/files/images/velikonoce.img_assist_custom-320x240.jpg

Plzeň Klubíčko
Sváteční velikonoční domácnosti rodin z Plzeňského Klubíčka z Asociace náhradních rodin, pomáhaly ozdobit i děti, které v našich rodinách našly své nové domovy.
V sobotu před Velikonocemi se sešlo šest rodin s třinácti dětmi v Radobyčicích v Sokolovně při přípravě velikonoční výzdoby pro své pokojíky i společné rodinné prostory. Předem měly připravené šablony a různý materiál pro tvoření. Velký zájem vzbudila výroba hlaviček, kterým roste místo vlasů osení a koulí vesele očima. Postupně vznikaly zápichy ke kytičkám v podobě oveček, kuřátek, slepiček a zajíčků. Menší děti si ještě omalovaly vajíčka, zdatnější vytvářely figurky z kornoutků.
Po dvouhodinové usilovné práci a rychlém úklidu dostaly děti náramky.
http://www.anrcr.cz/sites/default/files/images/anrcr.img_assist_custom-103x72.jpghttp://www.anrcr.cz/sites/default/files/images/domus.img_assist_custom-82x73.jpgVeselé tvoření našich dětí podpořilo materiálem občanské sdružení DOMUS-centrum pro rodinu.
Zapsala Marta Mikulová

Apriliáda v Plzni

http://www.anrcr.cz/sites/default/files/images/Apriliada.img_assist_custom-252x336.jpgPrvního dubna, na apríla, pořádá plzeňská agentura RLA Stallion každoročně zábavný den na plzeňském náměstí Republiky. Stejně tak, i ve snad počasím jediný opravdu aprílový den letošního dubna. Po celé dopoledne se střídal déšť se sluníčkem.
Na podiu po celý den vystupovaly hudební skupiny a sbory dětí i dospělých se svým programem. Pro děti byly připraveny soutěže, které pro ně připravily plzeňské neziskové organizace. Pozvání do programu pro děti a jejich doprovod dostalo i plzeňské Klubíčko se svým aprílovým soudkem. Děti, které musely projít všemi stanovišti a plnit úkoly, dostávaly za splnění razítka. V našem aprílovém soudku naplněném hoblinami bylo ukryto vždy několik drobností- nafukovací míčky, plyšáčci, tužky, hopíci...a děti hrabaly a hledaly. Od Klubíčkových dětí dostávaly razítko do své startovní listiny. Pokud přišly děti s rodiči, maminky z Klubíčka je seznamovaly s konkrétní náhradní rodinou péčí, kterou poskytují přijatým dětem. Rodiny si mohly prohlédnout obrázky z činnosti Klubíčka, pokud projevily zájem, dostávaly konkrétní informace a letáčky Asociace náhradních rodin, ze Sdružení pěstounských rodin a ze sociálního odboru krajského úřadu. Aktivně se zapojilo pět klubíčkových maminek se čtyřmi dětmi. Pro nás bylo velkým překvapením přiznání několika rodin, že už někdy o pěstounské péči uvažovali. Přestože den začal aprílovým počasím a musely jsme se schovávat, odpoledne již byl slunečný a moc se vydařil.

Relaxace ve FREE TIME CENTRU místního klubu Plzeň klubíčko.

http://www.anrcr.cz/sites/default/files/images/P1010392.preview.jpgPátek 10.prosince využilo několik rodin z Klubíčka k odpočinku v plzeňském Free Time Centru. Děti i dospělí střídali pobyt v bazénu, ve vířivce a v sauně.

Pro maminky bylo příjemné, nechat si ve vířivce masírovat bolavé kouby( koho z nás něco nebolí?) a při tom si sdělovat recepty na vánoční cukroví, obdivovat medvídky z ořechů, které doma vyráběla jedna rodina a po očku sledovat děti v bazénu.

http://www.anrcr.cz/sites/default/files/images/P1010399.preview.jpg

Kdy se nám povede si vzít kafíčko a pití z baru a sedět v pohodlných proutěných křeslech hned u bazenu, kde cákaly a potápěly se děti. Velký zájem měly děti také o saunu, několikrát se v teploučku vyhřívaly, vždyť některé byly v sauně poprvé.

Také nás v bazénu navštívili dvě nové rodiny, které se do Klubíčka hlásí, takže nás bylo celkem 6 rodin s 10 dětmi. Všichni oceňovali teploučkou vodu v bazénu, rodinné prostředí a ochotnou obsluhu centra.

Realaxace

Tento relaxační podvečer se uskutečnil za podpory Asociace náhradních rodin a Nadačního fondu Albert.

http://www.anrcr.cz/sites/default/files/images/P1010397.preview.jpg

Zapsala Marta Mikulová

Podpořili nás