Asociace náhradních rodin České republiky z.s.

Frenštátsko

Kontakty:

Předsedkyně klubu:
Alena Štefková, email: 

Webové stránky klubu


 

2013-12-14 MK Frenštátsko hlásí...

 

V sobotu 14.12.2013 se naposled v roce 2013 sešli členové MK Frenštátsko, aby zhodnotili uběhlý rok, naplánovali akce na rok příští a s dětmi zároveň natrénovali nastrojení vánočního stromečku :-)

Všem náhradním rodičům přejeme šťastné a veselé!!!

 

2013-12-07 MK Frenštátsko zve...

Dne 7.12.2013 MK Frenštátsko pořádalo

od 15:00 hod. v klubovně Charity

ve Frenštátě pod Radhoštěm

 

Vánoční pečení perníčků s Mikulášskou nadílkou.

 

 

 

 

2013-11-30 MK Frenštátsko zve...

MK Frenštátsko pořádalo

dne 30.11.2013 od 15:00 hod.

v klubovně místní Charitykaždoroční

 

Výrobu adventních věnců a svícnů na vánoční stůl.

 

Paní Liduška Kociánová,

poradila a pomohla s jejich výrobou.

2013-11-16 Radost pro seniory

V sobotu dne 16.11.2013 od 16:00 hod. se v klubovně Charity ve Frenštátě pod Radhoštěm sešli členové Místního klubu Frenštátsko, aby vyrobili vánoční přáníčka a malé dárečky. Děti se svými maminkami vyráběly andělíčky a další drobnosti, které následně předají pracovníci Charity opuštěným babičkám a dědečkům.  Věříme, že jim udělají stejnou radost, s jakou byly vyrobeny. 

2013-11-12 Canisterapie pro děti

Dne 12. 11. 2013  v 16:30 hod. pořádal FOD Canisterapii pro děti, která se konala v prostorách FOD-CRP, Žerotínova 1, Ostrava. 

 

 

 

2013-11-01 Noční koupání v Aquaparku

V pátek 1.11.2013 od 21:00 hod. nás pozval FOD na Noční koupání v Aquaparku do Sportovního centra Bospor, Koperníkova 1174, Bohumín. Pro nejmenší děti byla připravena výuka plavání. Děti si to náramně užily a my starší se prima vyhřáli. Děkujeme.

 

 

Kapka medu pro Verunku

MK Frenštátsko dne 3.11.2013 vyrazilo s dětmi za kulturou do ostravského Domu kultury, tentokrát na nový původní český muzikál pro všechny generace Kapka medu pro Verunku. Shlédli jsme příběh o lásce, přátelství, o modré planetě a o tom, jak to bylo anebo mohlo být dál v království Popelky, Zlatovlásky a Hloupého Honzy a jestli uměli opravdu vládnout a jestli náhodou neudělali někde chybu. Herecké a pěvecké výkony nás okouzlily. Dětem se představení moc líbilo a těší se na příště.

O putovní pohár v paintballu

Dne 7. 9. místní klub Frenštátsko vyzval kluby Valašské Meziříčí a Holešov k souboji o putovní pohár v paintballu.

Vzorně připravené bojovníky neodradilo ani množství bahna a jen chvílemi ustávající déšť, aby bojovali o svou čest a veliký zlatý pohár. Ten nakonec připadl vyzývajícím Frenštátským bojovníkům, ale to neznamená, že příště nemůže být vše jinak.

Pevně doufáme, že putovní pohár vybojují pro své kluby i bojovníci Valašského Meziříčí a Holešova, příští rok dojde určitě k dalším litým bojům.

Děkujeme předsedkyni klubu paní Aleně Štefkové za skvělou organizaci akce, členům a členkám klubů za skvělý výkon.

Turnaj v Painballu o putovní pohár 2013

Dobrý den, milé náhradní rodiny a sympatizanti srdečně Vás zvu na další z akcí MK Frenštátsko, která se uskuteční v sobotu 14.9.2013 od 14:00hod.

Turnaj v Painballu o putovní pohár

utkají se MK Frenštátsko a MK Valašské Meziříčí, hrát budeme na hřišti v Rožnově pod Radhoštěm. Bohaté občerstvení zajištěno, přijďte společně fandit !!!

Hrajeme za každého počasí !!!!

Za MK Frenštátsko se na Vás těší Alena Štefková

Mikuláš

MK Frenštátsko pořádalo dne 8.12.2012 bowling s Mikulášskou nadílkou.
Sešli jsme se Orlovně v Lichnově u Frenštátu pod Radhoštěm, sraz byl ve 14:30 hod.v Lichnově. Společně jsme si protáhli svá těla a na děti čekalo překvapení v podobě mikulášské nadílky. Občerstvení a bufet byly stále k dispozici. Přišel za námi mikuláš i s čertem.
Tato Mikulášská nadílka se uskutečnila díky daru paní Anny Kopčajové.
Děkujeme

Muzikál na ledě Popelka

Mk Frenštátsko pozvalo náhradní rodiče, sympatizanty a jejich děti za kulturou. Tentokrát jsme společně navštívili 2.12.2012 muzikál na ledě Popelka v Čez Aréně v Ostravě. Zážitek pro děti i dospělé byl úchvatný. Spolu s našimi dětmi jsme se přenesli do pohádkového světa, kde vítězí dobro nad zlem.
Tato akce se mohla opět uskutečnit díky firmě Continental ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Adventní výzdoba

Další akcí MK Frenštátsko dne 1.12.2012 byla výroba adventních věnců. Závitala mezi nás paní floristka Ludmila Kociánová, která nás naučila dělat adventní výzdobu a pomohla s její výrobou. Věnce i svícny se povedly, děti byly šikovné a maminky se domlouvaly na nové tradici našeho klubu - každoročního opakování této akce.

Pečení perníčků

Dne 24.11.2012 v klubovně Charity ve Frenštátě pod Radhoštěm jsme napekli, nazdobili, a také trochu snědli tradiční vánočních perníčky. Domů jsme odcházeli spokojeni a dobře naladěni.

Metylovice

V sobotu 17.11.2012 se uskutečnila akce koupání v bazénu v Léčebném ústavu v Metylovicích, podle zájmu byla možná návštěva i solné jeskyně a sauny, což jsme hojně využili.

Zdravověda

V sobotu 27.10.2012 jsme uspořádali pro děti i dospělé kurz zdravovědy. Konal se v prostorách Charity ve Frenštátě pod Radhoštěm a pro všechny bylo přichystáno spousta zajímavostí, obvazová technika, figuríny od miminka po dospělé, a také promítnut film s tématikou zdravovědy.

Mini Uni

Opět proběhla jedna z dalších akcí MK Frenštátsko 21.10.2012. Navštívili jsme Městečko Mini Uni v Ostravě na Černé louce, kde jsme obdivovali různé miniatury.

Malování obrázků

V sobotu dne 13.10.2012 jsme se sešli v klubovně ve Frenštátě pod Radhoštěm. Tentokrát jsme s dětmi malovali obrázky.

Bobová dráha

MK Frenštátsko uskutečnilo pro náhradní rodiny a sympatizanty v sobotu 6.10.2012 od 10:00hod. adrenalinový zážitek. Tentokrát jsme navštívili bobovou dráhu, mimo to nás čekaly velké trampolíny a lukostřelba. Sraz byl před SKI areálem v 9.45 hod. V odpoledních hodinách jsme navštívili i Javorový vrch s lanovou dráhou. Za jasného počasí jsme dohlédli i na slovenské Tatry a polskou stranu Beskyd.

Podpořili nás