Asociace náhradních rodin České republiky z.s.

Bystřice nad Pernštejnem

Kontakty:

Předsedkyně klubu: Marcela Dědová
e-mail: 


 

1,2,3...RODINA

Srdečně vás zveme na den 1,2,3,.. RODINA

Akce se koná 2.5.2015 od 14 hod v Bystřici nad Pernštejnem.

Vstupné dobrovolné!

 

 

 

 

 

 

(X1) Setkání pěstounských rodin Kraje Vysočina

Dne 30.11.2012 se uskutečnilo ve Škrdlovicích setkání pěstounských rodin Kraje Vysočina. Letošní účast byla hojná hlavně kvůli příznivému počasí, které nám přálo. Zúčastnilo se celkem 24 pěstounských rodin z toho 47 dospělých a 69 dětí. Program byl pestrý počínaje divadelním vystoupením Divadélka Úsměv z Polničky, módní přehlídkou společenských šatů pěstounů Jeřábkových z Bystřice nad Pernštejnem. Celé odpoledne bylo provázeno diskotékou a soutěžemi v tanci, zpěvu atd. Místní klub Bystřice nad P. přispěl výtvarnou dílnou pod vedením paní Mgr.Renaty Uhrincové, kde si děti svůj výrobek nejen vyrobily, ale také odnesly domů. Vyrobily si andělíčka i kapra na stromeček. Hostem byla paní Mgr. Jitka Bukáčková psycholožka Místního klubu ANR ČR Bystřice n.P., která byla během setkání k dispozici rodičům a odpovídala na otázky týkající se problematiky přijatých dětí.

Za Krajský úřad Kraje Vysočina, odbor sociálních věcí paní Bc. Milada Bárková a JUDr. Věra Švarcová a za Místní klub Asociace náhradních rodin ČR Bystřice nad Pernštejnem Marcela Dědová a Marie Trávníčková.

(X2a) A ještě jedna dovolená - Chorvatsko 2012

A ještě jedna super dovolená pěstounských rodin v Chorvatsku. Odjeli jsme 31.8 a prodloužili jsme si tak dovolenou a dětem prázdniny o celých 10 dní. Výpravu vedla Marcela Dědová. Jelikož jsme nezaplnili celý autobus, který byl vypraven našim klubem přímo z Bystřice nad P. tak jsme cestou ještě přibrali rodinu z klubu Břeclavsko. Jeli jsme až pod Makarskou rivieru do ŽIVOGOŠČE. Počasí super, děti úžasně až neuvěřitelné hodné… a rodiče? Opravdu spokojení, spoustu času na povídání a dokonce jsme sebou měli dva kouče, takže se i trochu "pracovalo". Všichni spokojení…… chceme jet zas? ANO!!!

(X2) Stanování v Pikárci 2012

Dne 9.-12.srpna jsme se setkali společně na stanování na Pikárci. Přijeli všichni z Bystřice nad P., Škrdlovic, Třebíče, Pelhřimova, Havlíčkova Brodu, zkrátka ze všech koutů naší Vysočiny. Také jsme mezi sebou přivítali novou rodinu, která se rozhoduje pro členství v našem klubu. Popovídali jsme si i zazpívali u táboráku, zastříleli ze vzduchovek, také zašli na houby do lesa, ale to nejdůležitější bylo to, že se všem dětem i dospělým náš rodinný tábor- stanování líbilo. V kuchyni hospodařili jako kuchaři manželé Dědovi, Trávníčkovi a Lázničkovi, ale i ostatní rádi přidali své ruce ke společnému dílu. Hlady jsme neumírali, ba spíše naopak, bylo všeho hojno. Také jsme vyráběli náramky z kůže a savovali trička a výrobky si pak všichni odnesli domů. Pomáhala nám v tom naše výtvarnice Renata Uhrincová. Těšíme se na příští sektání …… huráááá.

Výlet za krásami Velkého Dářka

Velké Dářko

Sobota 5. května 2012 byla dnem setkání náhradních rodin klubů ANR ČR – MK Bystřice nad Pernštejnem a MK Pelhřimov a o.s. Pěstounské rodiny kraje Vysočina. Nádherné slunečné počasí přálo dětem ke hrám, skotačení na trampolíně, jízdě na čtyřkolce i střelbě ze vzduchovek, rodičům pak k odpočinku a relaxaci. Vycházka za krásami Velkého Dářka se opravdu velmi vydařila. Pohled na čistou hladinu obrovské vodní plochy, zpěv ptáků, hřejivé sluníčko, svěží vánek od vody a spokojené děti – co více si pro sobotní den přát. Snad jen zmrzlinu. A i na tu nakonec došlo.

Velké Dářko

Po návratu k Trávníčkům na zahradu jejich rodinného domu se děti opět rozprchly za zábavou, kterou jim rodiče připravili. Čas oběda a vůně opečených klobásek, buřtíků a sladkých dortíků a buchet je však spolehlivě dokázala přilákat od her a sportu ke stolům.
Velké Dářko
Sobota jako stvořená pro přátelské popovídání, byť mnozí z nás jeli až 100 km, nikdo toho nelitoval. Manželům Trávníčkovým patří obrovský dík za to, že se s takovou bravurou, pohodou a samozřejmostí ujali 21 dětí i s jejich rodiči a poskytli jim celodenní zázemí - děkujeme.

 

(Y) Klubová sezení s psychologem každý měsíc

V termínech 28.1. , 25.2. , 24.3. , 29.4. , 27.5. , 24.6. , 23.9. , 28.9. , 28.10. ,25.11. a 16.12.2011 proběhla sezení s psycholožkou Mgr. Jitkou Bukáčkovou na téma rodinná konstelace, terapie, syndrom vyhoření, problémové dítě spolu s individuální odbornou pomocí náhradním rodinám.

(Y1) 26.11.2011 adventní výtvarné odpoledne

Blížící se vánoční svátky nás vyzvaly k výrobě věnců a vánočních ozdob. Dobrá nálada s vánočním cukrovím a šálkem čaje i kávy.

Přibyly nám nové knihy do naší klubové knihovny. Kdo se chce vzdělávat má nyní možnost.

(Y3) 24.9.2011 rozloučení s létem

Rozloučení s létem spojené s opékáním buřtů a úklidovou brigádou. Pro děti byla připravena výtvarná soutěž - namaluj své nejhezčí prázdniny- všechny obrázky dětí byly odměněny. Rodiče si popovídali u čaje a kávy.

(Y5) 28.5.2011 diskotéka s opékáním buřtů

Sešli jsme se v bystřické Orlovně - červnové počasí nám sice nepřálo, ale i přesto jsme si udělali s našimi dětmi hezký den. Tatínkové postavili stan, pod kterým opékali dobré klobásky, maminky napekly buchty a pan M.Koudelka nám hrál k diskotékovému tanci. Společně s KÚ Jihlava a hosty paní Bc. M. Bárkové a psycholožky NRP Mgr.V.Vymazalové se nám odpoledne vydařilo.

(Y6) 30.4.2011 turnaj ve stolním tenise

Turnaj ve stolním tenise proběhl společně s místními kluby z Pelhřimova a Moravských Budějovic. Pro nejmenší bylo připraveno výtvarné odpoledne s odměnami. Všichni jsme si užili, malí i velcí.

(Y7) 25.3.2011 přednáška

Mezi náhradní rodiče našeho klubu zavítal milý host, jímž byla paní Mgr. Zora Daňková z OSPOD města Bystřice n. P., - pokračování únorové přednášky - téma trvalé bydliště a změna příjmení dítěte v PP.

(Y8) 26.2.2011 přednáška

Paní soudkyně Mgr. Vondráková z Okresního soudu ve Žďáře nad Sázavou přišla mezi náhardní rodiče - seznámila nás s pravidly a zákony v pěstounské péči, v poručnické péči i v adopci. Pro děti byla připravena Canisterapie pod vedením Lenky Herbrichové s pejskem Dagem.

(Y9) 29.1.2011 Koučink v NRP

Pod vedením externího kouče paní Marcely Dědové – ukázka práce s pracovním sešitem, který vypracoval team koučů (náhradních rodičů) pro potřeby náhradních rodin.

(Z3) Stanování v Moravči

http://www.anrcr.cz/sites/default/files/images/stanovani_moravec.jpg.preview.jpeg

Stanování místních klubů Pelhřimov - Ptáčata, Bystřice n. Pernštejnem, Moravské Budějovice proběhlo jako úspěšná čtyřdenní akce (29.7. – 1.8.2010). Z klubu Pelhřimov – Ptáčata se ho účastnily 3 náhradní rodiny, z klubu Moravské Budějovice 2 rodiny a z klubu Bystřice nad Pernštejnem 3 rodiny. Na táboře s námi pobyly i další spřízněné rodiny a teenagerové z náhradních rodin, kteří jsou s námi rádi a nikdy nevynechají možnost se k nám přidat.

Za finanční pomoc děkujeme našim sponzorům.

Akce se zúčastnilo 15 dospělých a 20 dětí, celkem 35 účastníků.

Akce se uskutečnila v rámci projektu Rodiny spolu, který finančně podpořil Nadační fond Albert a Nadace táta a máma.

(Z2) Výlet místního klubu Bystřice pod Perštejnem do brněnské ZOO

Ani o prázdninách nezahálíme...

I když jsme si o prázdninách řekli, že pravidelné schůzky se nebudou konat, tak i přesto trávíme společné chvilky s dětmi a je pro nás důležité spolu sdílet pěkný čas a hlavně spolu.

http://www.anrcr.cz/sites/default/files/images/DSCF4223.preview.JPG

Výlet jsme absolvovali do nedaleké ZOO v Brně, který se uskutečnil v neděli 4.července. Bylo nás celkem pět rodin v počtu 19 dětí, kterým se opravdu výlet natolik líbil, že příště jej spojíme s vyjížďkou parníkem po brněnské přehradě.

Doufáme, že se k nám připojí i rodiny, které se z důvodu dovolené a táborů nemohli zúčastnit a o tento krásný výlet přišli.
Těšíme se na vás!!!
Marcela Dědová
předseda místního klubu Bystřice nad Pernštejnem

Akce se zúčastnilo 10 dospělých a 19 dětí, celkem 29 účastníků.

Akce se uskutečnila v rámci projektu Rodiny spolu, který finančně podpořil Nadační fond Albert a Nadace táta a máma.

(Z1) Návštěva místního klubu Bystřice pod Perštýnem a Moravské Budějovice v brněnském Bongu

http://www.anrcr.cz/sites/default/files/images/Bongo.preview.JPGV neděli 30.5.2010 jsme se spolu s náhradními rodinami klubu Bystřice nad Pernštejnem vydali na výlet do rodinného centra v brněnském Bongu.

Sraz jsme měli v 10.00 hodin před halou Bongo, kde se nakonec sešlo 12 dospělých a 18 dětí.

Bylo to velmi vydařený výlet, děti se vydováděly na nejrůznějších atrakcích a tak jediný problém, který jsme řešili, byl ten, jak děti přemluvit k odchodu domů.

http://www.anrcr.cz/sites/default/files/images/Bongo%202.preview.JPG

Akce byla realizována v rámci projektu Rodiny spolu a my tímto za naše děti děkujeme za podporu Nadačnímu fondu Albert a Nadaci táta a máma.

Za klub Bystřice nad Pernštejnem zapsala
Marcela Dědová

Akce se zúčastnilo 12 dospělých a 18 dětí, celkem 30 účastníků z MK bystřice pod Perštýnem.

Akce se zúčastnilo 8 dospělých a 15 dětí, celkem 23 účastníků z Moravské Budějovice.

Akce se uskutečnila v rámci projektu Rodiny spolu, který finančně podpořil Nadační fond Albert a Nadace táta a máma.

Podpořili nás