Asociace náhradních rodin České republiky, Klimentská 1, Praha 1

Víkendový pobyt 1. – 3. 6. 2012, Jindřichův dům, Pec pod Sněžkou

Navzdory nepříznivým předpovědím nás ve výšce 1100 m.n.m u chaty Jindřichův dům nad Pecí pod Sněžkou přivítalo sluníčko. Větru a prudkému stoupání nakonec odolalo 8 rodin o celkem 36 členech.

Hned první večeře byla výborná a naladila nás na příjemný víkend. Ten splnil všechna očekávání. Po první večeři se děti usadily ke Shrekovi a postupně odpadaly do svých postelí, zatímco někteří rodiče se sešli u dobrého pití k povídání a sdílení. První večer jsme se především představovali.

Sobotní ráno vylákalo jednoho tatínka k heroickému výkonu, když před snídaní mezi šestou a půl devátou ranní poklusem maratonce zdolal Sněžku (jejíž vrchol je od chaty vzdálený 17,5 km). Ostatní účastníci se rozjížděli výrazně pomaleji a po výborné snídani se rozprchli do všech stran na různorodé rodinné výpravy podle chuti a sil rodičů i dětí. Před obědem si pak ještě mladší děti stihly pohrát v herničce, starší děti a rodiče využívali hojně stolního fotbalu a pingpongového stolu. Po odpoledních výletech a večeři čekala děti ještě pohádka v místním mini kině. Většina z rodičů pak před půlnocí spát nešla.

Díky vstřícnosti a úžasnému přístupu majitelů Jindřichova domu jsme si mohli i nedělní dopoledne v Krkonoších vychutnat plnými doušky a balit až po posledním výtečném obědě. Ranní procházku pak zakončil improvizovaný koncertík na akordeon pod širým nebem před chatou. Po obědě nastal čas se rozloučit.

Akce byla součástí projektu RC Routa, o.s. Rodinné útočiště i pro náhradní rodiny StČ. kraje – Klub náhradních rodin Routa, na který byla poskytnuta dotace MPSV ze státního rozpočtu v oblasti rodiny pro rok 2012.

Tags: Čelákovice

Podporují nás