Asociace náhradních rodin České republiky, Klimentská 1, Praha 1

Zoopark Zelčín - 19. května 2012

V sobotu 19. května nás do nového dne uvítalo sluníčko a přislíbilo krásný den. Jedním z prvních dojmů bylo stádo koní přibíhající z pastvin do stájí. Návštěva Zooparku začínala slibně.

Hned vzápětí se nás ujala milá paní...spočítala děti a rozdala kartičky k soutěžím. Šest menších sbíralo razítka, dvě větší dívky za své úkoly dostávaly body. Prvním úkolem bylo strefit se kroužkem na tyčky. Soustředění menších i větších bylo veliké a dařilo se více či méně všem. Následovalo shazování plechovek míčkem. Protože byly vyskládané vysoko, ne všem se shození podařilo, šokovala ale tříletá Nikolka která se trefila ač plechovky byly ve výšce cca dvojnásobku její výšky. S nadšením děti přivítaly skákání v pytli, skákal dokonce i nejmenší roční Kubík. Těžkou disciplínou i pro větší dívky byl přechod lavice zavěšené na čtyřech řetězech. Menší s asistencí rodičů, větší odvážně bez pomoci, nakonec ale přes řeku plnou krokodýlů na konec můstku došli všichni. Jeník dokonce v některých místech odmítnul nabízenou ruku a části zdolal sám. Čekal nás basketbalový míč a koše ve dvou výškách. Výkony dětí byly neuvěřitelné, za výskok Anežky by se nemusel stydět ani Michal Jordan, bodovali ale všichni. Oříškem pro Anežku a Terezku se staly kuželky, na rozdíl od menších dětí je musely shodit tak, aby koule směřovala zezadu. Nakonec se podařilo. Mezi malými se zaskvěli Šimon s Matýskem, kterým na shození stačily dva pokusy. Zahanbit se ale nedal ani Míra a Monička. Celé klání zpovzdálí sledovala z kočárku Helenka a jistě oběma svým sestřičkám držela palečky.

Po zápolení na poli soutěžním už u nastupovací rampy čekali na děti dva trpěliví koníci s neméně trpělivými slečnami. Na hřbetu koníků absolvovaly děti jedno kolo kolem jízdárny. Kluci se na koni nesli pyšně jako rytíři, holčičky se na chvíli staly indiánkami na divokých ořích.

Závěr soutěže byl sladký a měl podobu palačinky s horou šlehačky. Každý závodník také dostal odměnou lízátko a bonbon. Zbytek příjemného dopoledne vyplnila prohlídka místních stájí a ohrad. Na děti čekali koně, morčata, kozy a ovce, ale také emu hnědý a makakové.

Akce byla součástí projektu RC Routa, o.s. Rodinné útočiště i pro náhradní rodiny StČ. kraje – Klub náhradních rodin Routa, na který byla poskytnuta dotace MPSV ze státního rozpočtu v oblasti rodiny pro rok 2012.

Tags: Čelákovice

Podporují nás