Asociace náhradních rodin České republiky, Klimentská 1, Praha 1

Plavba po Baťově kanále

V rámci víkendového setkání ve Strážnici ve dnech 20-21.8. 2010 se na parníku konalo setkání tří místních klubů ANRČR - Valašské Meziříčí, Pelhřimov a Břeclavsko.

http://anrcr.cz/sites/default/files/images/foto.img_assist_custom-430x217.png

Další fotky z akce zde.

Od pátku se ubytovávaly v autokempu Strážnice náhradní rodiny z celé Moravy (každý dle svých možností a naturelu, v pokojích, ve zděných budovách , malých chatkách, větších chatkách, stanech ).

Někteří však přijeli až v sobotu, na program, který jsme pro NR připravili.

Páteční odpoledne a podvečer nebyl organizován, rodiny měly možnost navštívit blízký zámek,(průkazka FOD opravňuje ke vstupu zdarma). Projít se městem, zámeckou zahradou, vyjet si na kole ...

Děti mohly v průběhu dne využít plaveckého bazénu, nebo místních sportovišť.

Večer proběhlo neformální setkání náhradních rodin při kávě, čaji či vínečku.

V sobotu během dne, jsme navštívili místní skanzen, židovské muzeum a podnikli jsme společnou plavbu po Baťově kanálu, která byla hrazena z projektu Rodiny spolu.

Víkendové setkání přilákalo i náhradní rodiče, kteří nejsou členy našeho sdružení. Využili této možnosti k seznámení se nejen s námi, ale i s naší organizací a projekty, které realizujeme.

Nic nebránilo tomu se v kempu domluvit a zůstat tam i další den, kolem Strážnice je mnoho zajímavých míst, které je možno navštívit a udělat si hezký rodinný výlet. Mnoho rodin také této příležitosti využilo.

Děkujeme našim sponzorům, Nadačnímu fondu Albert a Nadaci táta a máma , za to, že nám umožnili spolu strávit hezké chvíle.

Akce se zúčastnilo 12 dospělých a 17 dětí z MK Břeclavsko, celkem 29 účastníků. Z MK Valašské Meziříčí 11 dospělých a 25 dětí, celkem 36 účastníků. Z MK Pelhřimov se účastnilo 9 dospělých a 10 dětí, celkem 19 účastníků. Celé akce se účastnilo 84 účastníků.

Akce se uskutečnila v rámci projektu Rodiny spolu, který finančně podpořil Nadační fond Albert a Nadace táta a máma.

Tags: Břeclavsko

Podporují nás