Asociace náhradních rodin České republiky, Klimentská 1, Praha 1

Víkendové setkání náhradních rodin Zlínského kraje

PustevnyValašské Meziříčí

V pátek 19.listopadu se náhradní rodiny Zlínského kraje v počtu 106 účastníků setkaly na Pustevnách v hotelu Tanečnica. Byl pro ně připraven víkendový pobyt plný vzdělávání,relaxace a aktivního odpočinku. Organizátorem setkání je klub náhradních rodin Valašské Meziříčí, který jej zrealizoval za podpory MPSV, Nadačního fondu J&T a Nadace Terezy Maxové dětem.
Víkendové setkání náhradních rodin Zlínského kraje
Páteční večer byl ve znamení volné zábavy v kuloárech. Bylo dost času probrat novinky a události od posledních setkání a tak někteří se ukládali ke spánku až v brzkých ranních hodinách.
V sobotu ráno předali rodiče děti zkušeným vedoucím z TOM Zlaté šípy,kteří zajišťovali respitní péči pro 65 dětí po dobu vzdělávání rodičů.
Pro větší děti byla připravena beseda se záchranáři Horské služby s promítáním filmů s horskou tématikou.
Odborný program byl pod vedením Mariky Kerekešové, lektorky,sociální poradkyně,náhradní maminky,členky ANR Slovenska a velmi milé kolegyně. Téma psychická deprivace dětí bylo náročné, ale prošli jsme jím společně a jistě nám dalo spousty námětů k přemýšlení a nový náhled na tuto problematiku.
Po obědě zájemci mohli využít nabídky Horské služby na exkurzi na služebnu a prohlídku techniky - skůtrů, čtyřkolek a dalšího vybavení. Následovala vycházka po hřebeni Pusteven.
Sobotní odpoledne vyplnil arteterapeutický workshop a večer na rodiny čekalo překvapení v podobě setkání s vypravěčem příběhů Martinem Hakem.
Ten vyprávěl tak poutavě, že některé děti odmítaly jít spát. Po večerce na přání rodičů přidal i dva příběhy s hvězdičkou.
Nedělní dopoledne opět TOM -Zlaté šípy zajistil respitní péči o děti a obědem byl celý pobyt zakončen.
V průběhu pobytu byly pro rodiče zajištěny rehabilitační služby v pobobě sauny, masáží a dalších služeb.Po celou dobu pobytu byl zdarma k dispozici hotelový bazén, což bylo zejména u dětí hojně využíváno. Rodiny si našly i čas na výlet do okolí - k soše pohanského boha Radegasta či na horu Radhošť.
Dále mohly rodiny využít možnost konzultace s psycholožkou a sociální pracovnicí,které pobyt absolvovaly s námi.
Tři dny utekly jako voda a tak se těšíme na shledanou se všemi na jarním pobytu.

Jana Lexová,předsedkyně klubu.

Tags: Valašské Meziříčí

Podporují nás