Asociace náhradních rodin České republiky, Klimentská 1, Praha 1

Třinecko místní klub Přátelství se probouzí z letních prázdnin:)

22.10.2011 Den pro náhradní rodiny - TřineckoOpravdu na třinecku je nás pěstounů spousta a jsme všichni činní a aktivní ve svém okolí. Jen málo maminek pěstounek najdu, které se starají jen o svou rodinu a tak jsme také svůj program podle tohot kritéria připravovali. Jednou měsíčně se sejdeme jako maminy pěstounky v Restauraci Na půdě a občas jsme zorganizovali odpoledne s koníky apod.

Také o prázdninách 2011 jsme se viděli při večeři v restauraci a nebylo nás mnoho – přece jen čas dovolených nám nepřál. Ale v září, říjnu nás čekala další setkání poná dojmů z rozjíždějícícho se roku školních povinností.

22.10.2011 Den pro náhradní rodiny - Třinecko

Říjen nás však spojil i v jiné akci – Den pro pěstounské rodiny ve Smilovicích.

Děvčata, která měla organizaci na starost za o. s. Filadelfie – přístav Oldřichovice, si s programem opravdu vyhrála. Nejen společné zazpívání si, ale také vřelé přivítání nás naladilo tak, jak hřejivě sluníčko vysílalo tento den na nás své paprsky, ačkoli venku zrovna velmi horko nebylo.

Děti jsme odevzdali dobrovolníkům, kteří byli rozděleni do kategorií podle věku – skupinka do 6 let, mladší školní věk, a také mládež mohla trávit chvilky společně při jim přiměřených aktivitách.

Po obědě jsme si mohli zastřílet z luku, zajezdit na koloběžkách a nebo jít jen na procházku.

22.10.2011 Den pro náhradní rodiny - Třinecko: Součástí programu byla ukázka CANISTERAPIE.

Odpoledne se děti těšily na překvapení a bylo úžasné sledovat nadšená očka, když si mohly pohladit nebo rovnou lehnout na pejska, který slouží pro canisterapii.

Dětský program jsme se rozhodli podpořit financemi z naší Asociace náhradních rodin ČR.

Dospělí a to ve většině případů manželské páry jsme byli nadšeni výbornou přednáškou manželů Pavelkových (Fery a Libuška) z o. s. Via familia. Nejenže jsme si něco poslechli, ale také jsme mohli diskutovat ženy s Libuškou, která nám dávala kapky, jak se starat správně o to, aby muž v naší blízkosti příliš nestrádal a muži s Ferym, myslím že se stejným záměrem.

22.10.2011 Den pro náhradní rodiny - Třinecko: Děti měly svůj program

PRAKTICKÝ minitest „Zrcadlo do manželství“ Mgr.Evy Liberdové (terénní rodinný poradce o. s. Filadelfie) vše jen podtrhl.

Bylo nám zase spolu fajn. Vzpomínkou nám zůstanou fotografie, ale také snaha o to, abychom v praxi nezapomněli zkoušet vše, co tomu druhému udělá sebemenší radost. Jak mohou být děti šťastny tam, kde nejsou šťastní dospělí?

Díky Haničko za úžasnou příležitost být při tom!

Tags: Třinecko - Přátelství

Podporují nás