Asociace náhradních rodin České republiky, Klimentská 1, Praha 1

Beseda se spisovatelkou paní Terezou Boučkovou

besedaVe středu 21.3.2012 jsme přijaly pozvání Městské knihovny v Pelhřimově na besedu se spisovatelkou Terezou Boučkovou. Spisovatelka představila svá nejúspěšnější díla, knihu Indiánský běh, podle které byl natočen film Smradi a knihu Rok kohouta. Z poslední jmenované knihy četla paní Boučková několik ukázek a povídala o svých nelehkých životních situacích s dvěmi adoptovanými chlapci. Besedy se účastnilo mnoho, skoro dospělých teenagarů, z místní průmyslové školy. Naše účast, jako zástupců pěstounů, kteří mají i dobré zkušenosti s přijatými dětmi, byla více než užitečná, neboť sálem mohla zaznít i pozitivní zkušenost.

Po ukončení oficiální besedy jsme si s paní Terezou ještě dlouho povídaly na téma náhradního rodičovství. Paní Tereza nám popřála hodně trpělivosti a optimismu do dalších let. Beseda a osobní setkání se známou spisovatelkou bylo moc příjemné.

... a ještě jedna pozitivní zkušenost - paní Tereza velmi chválila naší asociační klubovou činnost, prý to byla jedna z věcí, kterou oni s manželem na začátku svého náhradního rodičovství velmi postrádali. Chybělo jim sdílení zkušeností mezi náhradními rodiči navzájem.

Tags: Pelhřimov - Ptáčata

Podporují nás