Asociace náhradních rodin České republiky, Klimentská 1, Praha 1

Vánoční výtvarná dílna

V sobotu dne 17.12.2011 pořádal, v Jihlavě v Dětském Centru, místní klub náhradních rodin Pelhřimov vánoční výtvarnou dílnu. K této aktivitě se sešlo 11 dospělých a 12 dětí, které vyrobily pod vedením lektorky Marcely krásné svícny k zavěšení do okna či na stromeček doma nebo venku. Děti dále barvily šablonky s vánočními motivy, jimiž si také mohou ozdobit svůj vánoční stromeček.
Po výrobě zbyl čas i na nějakou tu legraci – Aleš využil přítomného loutkového divadla a zinscenoval pro děti a spolu s dětmi malou divadelní hru o tom, jak si „prstíčky spolu povídaly“. Dětem se to tak líbilo, že skoro každé chtělo něco zahrát nebo zazpívat či zarecitovat. Krajská sociální pracovnice, která nás přišla pozdravit, přinesla pro děti drobné sladkosti, které jsme použily na odměny.
V průběhu dílen jsme přivítali i skupinku maličkých dětiček, které v Dětském Centru vesměs čekají na své náhradní rodiče, bylo to moc hezké a příjemné, děti se mezi námi cítily bezpečně, pochutnaly si na dobrém cukroví a obdivovaly práci našich dětí.
Monika Dietrichová - předseda MK Pelhřimov

Tags: Pelhřimov - Ptáčata

Podporují nás