Asociace náhradních rodin České republiky, Klimentská 1, Praha 1

Běh pro život v Plzni.

Čtvrtou květnovou neděli 27.5.2012 pořádal Nadační fond Tesco " Běh pro život" v Plzni. Již od rána bylo na náměstí Republiky velmi živo, zaměstnanci Tesco a dobrovolníci připravovali vše, co bylo nutné pro odpolední běh. I my, za Asociaci jsme dostali trička, materiály k prodeji a zabydleli jsme stánek Asociace.

Průběžně jsme nabízeli kolemjdoucím ke koupi reklamní předměty akce – tkaničky, batůžky, reflexní pásky. Zde jsme zažili několik překvapení.
•Parta malých dětí – tak kolem 6-8 let přijela se svojí vedoucí na běh až od Berouna a téměř veškeré kapesné utratily za reklamní předměty .
•Celá třída mládeže z Horní Břízy se domluvila na účasti na běhu.
•Pro německé turisty bylo samozřejmostí přispět do kasičky

A teď k samotnému běhu. Podle pořadatelů se účastnilo méně registrovaných běžců než vloni( v Plzni probíhala ještě Bambiriáda a v okolí již dětské dny).
I zde bylo pro mne několik překvapení
•mimo skutečných závodníků – na čas se účastnilo hodně rodin s kočárky i se psy
•běželo několik generací v rodině – závodící děti a rodiče fandili babiččce a dědečkovi
•se zaplacením startovného a tím podpoření myšlenky Běhu pro život neměli problém lidé, kteří se zdáli sociálně slabší nebo lidé s hendikepem

Pro děti i celé rodiny byla připravena řada doprovodných zábavných akcí, po doběhnutí občerstvení a další odměny.Atmosféru a napětí před startem velmi výrazně podpořila kapela Marimba Live Drums.

Tags: Plzeň - Klubíčko

Podporují nás